Weź udział w „Don’t Stop Go Top: Mentors Academy for PK STEM Students”

Jeśli chcesz wykorzystać swój potencjał, jeśli chcesz zrealizować ambitny projekt, jeśli zależy Ci na zawodowym lub naukowym rozwoju – skorzystaj z programu mentorskiego „Don’t Stop Go Top”. To pierwsza taka inicjatywa na Politechnice Krakowskiej, umożliwiająca wielomiesięczną współpracę z uznanymi absolwentami uczelni i ekspertami o światowej sławie. To bezpłatna inicjatywa dla studentów, doktorantów i absolwentów Politechniki, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

Mamy przyjemność uczestniczyć w realizacji tego przedsięwzięcia, we współpracy ze Stowarzyszeniem Wychowanków PK oraz samą Politechniką Krakowską.

Program mentorski w proponowanej formie ma stanowić wyciągniętą dłoń do wszystkich tych, którzy czują w sobie potencjał, ale nie do końca wiedzą jak go wykorzystać. Mentorzy będą indywidualnie pracować z mentorowanymi, by pomóc im w realizacji planowanego projektu, czy znalezieniu optymalnej drogi do osiągnięcia osobistego celu – tak o Mentors Academy opowiada Izabela Paluch, prezes SWPK oraz INTECH PK, inicjatorka całego przedsięwzięcia.
Do programu zaprosiliśmy 20 mentorów – cenionych ze względu na swoje sukcesy naukowe i biznesowe wychowanków Politechniki Krakowskiej. Każdy z nich opracował własną, indywidualną ścieżkę rozwoju. Teraz, w ramach programu, podzielą się swoim cennym know-how. Współpraca par mentorskich potrwa od listopada 2018 r. do maja 2019 r. Jej forma zostanie indywidualnie ustalona między osobami: może to być cykl spotkań, wideokonferencje czy regularna wymiana maili.
Honorowy patronat nad programem „Don’t Stop. Go Top! Mentors Academy for PK Students” objął JM Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. W przedsięwzięcie zaangażowali się liczni partnerzy m.in.: ArtProm, Astor, Donimirski, Klimaty Południa, Omega, Sika, Tredecim Innovation Fund. Patronami merytorycznymi programu są: Stowarzyszenie Top 500 Innovators oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
Informacje o programie mentorskim oraz wszystkie niezbędne dokumenty do rekrutacji można znaleźć na jego oficjalnej stronie.