Smogathon: Izabela Paluch mentorem

Prezes INTECH PK, Izabela Paluch została zaproszona do wzięcia udziału jako mentor w ogólnopolskim wydarzeniu Smogathon. Jej zadaniem będzie wsparcie polskich młodych innowatorów w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań do walki ze smogiem. Smogathon trwać będzie przez trzy dni (26-28 listopada). Sesja z Izabelą Paluch została zaplanowana na sobotę.


Warsztaty design thinking podczas PAMI 2016

Prezes zarządu INTECH PK Izabela Paluch wraz z przedstawicielką FLIK – Creative Cracow Małgorzatą Pytel poprowadziła warsztaty design thinking, zorganizowane w ramach drugiego dnia PAMI. Jak widać z fotorelacji, uczestnikom nie brakowało nieszablonowych pomysłów na rozwiązanie złożonych problemów. Poprowadzenie sesji warsztatowej podczas PAMI 2016 było jednym z wielu obowiązków zespołu INTECH PK, będącego partnerem strategicznym całego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej


INTECH PK podczas PAMI 2016

Po raz kolejny z wielkim zaangażowaniem budowaliśmy Polsko-Amerykański Most Innowacji. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do do spotkania tak wielu ekspertów i wymiany idei oraz doświadczenia w zakresie nowych technologii, innowacji oraz zarządzania zmianą. Brawa i dla gości, i dla organizatorów całego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej


Po wykładzie Laury Schoppe

Każde spotkanie ze światowej sławy ekspertem cieszy. Dlatego z wykładu „Innovate, Evaluate, Communicate” wygłoszonego przez Laurę Schoppe, założycielkę konsultingowej agencji Fuentek, wychodziliśmy nie tylko zadowoleni, ale i usatysfakcjonowani liczbą oraz jakością przekazanych nam informacji. Mogliśmy z pierwszej ręki dowiedzieć się, jakie są obecnie najskuteczniejsze metody wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na rynek, a także porównać amerykańskie i polskie doświadczenia. 

Laura Schoppa została przedstawiona przez Pamnellę Devolder, konsul ds. prasy i kultury z Konsulatu Generalnego U.S. w Krakowie. W wykładzie uczestniczyli również przedstawiciele FLIK – jednego z organizatorów PAMI.

Czytaj więcej


Budujemy most, czyli czas na PAMI 2016

Tegoroczna edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji odbędzie się 18-19 listopada w Krakowskim Parku Technologicznym. Jako partner strategiczny z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy udział w wydarzeniu, które zapowiada się wyjątkowo obiecująco. Szereg zaproszonych znakomitości, bogaty wybór warsztatów i bezcenny networking – tak w wielkim skrócie można zapowiedzieć PAMI 2016. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie przedsięwzięcia. Bilety dostępne są za pośrednictwem portalu Evena. Patronat nad PAMI objął JM Rektor PK – prof. dr hab. inż. Jan Kazior.


PAMI 2016: Izabela Paluch prowadzącą warsztaty design thinking

W ramach Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji 2016, prezes INTECH PK Izabela Paluch poprowadzi warsztaty design thinking wraz z Małgorzatą Pytel, ekspertką z FLIK – Creative Cracow, jednego z organizatorów całego wydarzenia, a także jednego z naszych zaprzyjaźnionych partnerów. Warsztaty odbędą się w sobotę 19 listopada. Start o 10.15 w Krakowskim Parku Technologicznym. Zapraszamy, a po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę, gdzie można się już rejestrować na to wydarzenie.


Warsztaty dla start-upów

Pre Acceleration Point w klastrze South Poland Cleantech Cluster zaprasza w poniedziałek 14 listopada na organizowane przez siebie we współpracy z NordicHouse oraz KIC InnoEnergy 5. darmowe warsztaty dla Start-upów „Pitch your business to investors and customers”. To wydarzenie kierowane do start-upów we wczesnej fazie pomysłu. Warsztaty, w których oprócz polskich mentorów uczestniczą także mentorzy ze Skandynawii, prowadzone są w języku angielskim z ograniczoną liczbą uczestników (10).

Czytaj więcej


Zapraszamy na ekskluzywny wykład z Laurą Schoppe

Na Politechnikę Krakowską przyjedzie Laura Schoppe, amerykańska ekspertka mająca na swoim koncie oszałamiającą liczbę udanych komercjalizacji, zawiązanych partnerstw nauki i biznesu oraz wdrożonych innowacyjnych rozwiązań. Jej wykład to nie lada gratka dla wszystkich zainteresowanych poprawą własnej biznesowej i naukowej skuteczności. Z przyjemnością zapraszamy na to wystąpienie, zatytułowane  „Innovate, Evaluate, Communicate”. Bezpłatny dla uczestników wykład odbędzie się w środę 16 listopada w godz. 16:00-17:00 w sali 101 w budynku Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1. Czytaj więcej


Global Innovation Forum Limited: nowy partner INTECH PK

Podpisaliśmy porozumienie o partnerstwie z Global Innovation Forum, jedną z największych w świecie organizacji networkingowych. W jej strukturach zrzeszonych jest ponad 10.000 innowatorów, przedsiębiorców, naukowców oraz ustawodawców. Do głównych zadań Global Innovation Forum, w które włączymy się współpracując z krakowskim oddziałem, należy organizacja konferencji i programów akceleracyjnych dla start-upów opartych o odkrycia naukowe.


Współpraca z Fundacją Laboratorium Innowacyjności i Kreatywności

Nasza dotychczasowa nieformalna współpraca z Fundacją Laboratorium Innowacyjności i Kreatywności przebiegała doskonale. Widać to było m.in. na przykładzie wspólnej organizacji PAMI (Polsko-Amerykański Most Innowacji). Dlatego nie będzie zaskoczeniem fakt, że postanowiliśmy podpisać oficjalne porozumienie o partnerstwie. Zakłada ono działalność szkoleniową w zakresie Design Thinking oraz metod twórczości dla uczelni, firm i organizacji pozarządowych. Będziemy również razem świadczyć również usługi doradcze oraz upowszechniać postawy twórczego myślenia i działania, m.in. poprzez organizację takich wydarzeń jak Polsko-Amerykański Most Innowacji czy Design Thinking Week.