Zorganizowaliśmy spotkanie Spółek Celowych

19 stycznia 2023 r. na Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej odbyło się spotkanie prezesów i przedstawicieli spółek celowych zrzeszonych w ramach ogólnopolskiego Porozumienia Spółek Celowych (PSC). Mieliśmy przyjemność być organizatorami tego wydarzenia.

 W trakcie spotkania omawiano zagadnienia dotyczące prawnych i organizacyjnych aspektów funkcjonowania spółek w świetle bieżących zmian w KSH, roli spółek celowych i możliwości realizacji wspólnych projektów służących naszym uczelniom. Czytaj więcej


Szkolimy przyszłych elektryków

Podczas XXIII Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka mieliśmy ogromną przyjemność poprowadzić warsztaty „Jak prowadzić pracę naukowe, aby spełnić oczekiwania rynku?

Warsztaty miały mocno praktyczny wymiar. Zależało nam, aby ich uczestnicy nie tylko dowiedzieli się, ale i nauczyli się, jak w swoich pracach naukowych dopasować się do rynkowych trendów. Cieszymy się, że jako INTECH PK mogliśmy być częścią tak ważnego wydarzenia jak Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka. Z przyjemnością patrzyliśmy na zapał uczestników warsztatów – i już dziś trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy oraz udane komercjalizacje. Dziękujemy WIEiK PK oraz wydziałowym kołom naukowym za współpracę przy organizacji warsztatów.
Za merytoryczne przygotowanie i poprowadzenie warsztatów odpowiadali Izabela Paluch oraz Krzysztof Oleksy.


Tak wspieramy politechniczne spin-offy

W najnowszym numerze „Naszej Politechniki” przeczytacie przygotowany przez nas tekst, w którym opisujemy autorski model wsparcia politechnicznej przedsiębiorczości. A dokładniej, przedstawiliśmy Wam historię powstania i rynkowego startu BCPOWER, młodej technologicznej spółki z obszaru energoelektroniki. Mieliśmy przyjemność wspierać jej founderów w zakładaniu firmy i wchodzeniu na rynek. 

Po całość tekstu zapraszamy Was tutaj.

Na zdjęciu: spotkanie twórców BCPOWER z władzami uczelni; na zdjęciu (od lewej): Dariusz Cholewa, Dariusz Borkowski, prorektor Dariusz Bogdał, prezes Izabela Paluch, dziekan Maciej Sułowicz.

Ze zbiorów INTECH PK

 


Warsztaty z Krzysztofem Oleksym

Krzysztof Oleksy, nasz specjalista ds. transferu technologii, poprowadzi warsztat „Ocena potencjału innowacyjnego technologii oraz jej wartości rynkowej”. Spotkanie jest przeznaczone dla absolwentów i uczestników projektu Innovation Coach.

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy związanej z weryfikacją i ewaluacją portfela projektów B+R pod kątem ich komercjalizacji.

Program warsztatu obejmuje:

  • wprowadzenie do tematyki oceny rynkowej technologii
  • omówienie metodologii, narzędzi oraz poszczególnych etapów ewaluacji
  • praktyczne zastosowania – przykładowe case’y
  • analiza przypadku
  • dyskusja, pytania i odpowiedzi, podsumowanie szkolenia

Obejrzyjcie Dzień Wynalazków 2021

Tegoroczna edycja Dnia Wynalazków Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy odbyła się w przestrzeni on-line. Przez dwa tygodnie razem z Działem Promocji PK publikowaliśmy w internecie filmy przybliżające innowacyjne rozwiązania powstające na poszczególnych wydziałach naszej uczelni. W ramach podsumowania flagowego wydarzenia Politechniki z punktu widzenia upowszechniania osiągnięć naukowców, zebraliśmy dla Was wszystkie filmy. Oto one:

film z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 


Dzień Wynalazków 2021

Wracamy z naszym flagowym wydarzeniem, służącym promocji innowacyjnych rozwiązań autorstwa naukowców z Politechniki Krakowskiej.

Od 4 października na Facebooku INTECH PK oraz Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki będziemy prezentować filmy z poszczególnymi rozwiązaniami.

Wśród rozwiązań, które zostaną zaprezentowane, znajdą się m.in.: implant wspomagający regenerację tkanki kostnej, sposób wytwarzania ekologicznych kosmetyków, zastosowanie druku 3D w budownictwie jednorodzinnym, wynalazek ułatwiający produkcję miodu oraz elektroniczna proteza dłoni.

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Promocji PK.

Za realizację wydarzenia ze strony INTECH PK odpowiada Izabela Paluch oraz Krzysztof Oleksy


INTECH PK partnerem miesiąca w Klastrze LifeScience

Dzięki życzliwości koleżanek i kolegów z Klastra LifeScience, przez cały sierpień będziemy dzielić się z Wami artykułami o naszej działalności właśnie w obszarze life science. Serię tekstów rozpoczynamy od krótkiego przedstawienia naszej spółki oraz od zdefiniowania tego, czym się zajmujemy – i jak nam to wychodzi. 

Przeczytajcie artykuł o działalności Izabeli Paluch oraz Krzysztofa Oleksego z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Następnie polecamy Wam trzy artykuły, w których w przystępny sposób opisujemy starannie wybrane rozwiązania life science z poszczególnych wydziałów Politechniki Krakowskiej:


Jak działa Porozumienie Spółek Celowych?

INTECH PK jest jednym z partnerów tworzących ogólnopolskie Porozumienie Spółek Celowych. W ramach strategicznego podsumowania dotychczasowych działań, razem z pozostałymi spółkami przeprowadziliśmy pogłębioną kwerendę naszych wszystkich aktywności. Zachęcamy do zerknięcia na przygotowaną przez nas grafikę, która mówi wiele o skali działalności PSC. My osobiście chcemy zwrócić Waszą uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, PSC coraz bardziej się rozkręca, co przynosi korzyść polskiej nauce. Po drugie, poszczególne spółki celowe tworzące PSC coraz częściej realizują projekty wspólnie, zawiązując grupy spółek.


Sympatyczna uroczystość na koniec „Studenckiego Designu”

Na zakończenie realizowanego wspólnie z producentem stolarki otworowej firmą OKNOPLAST projektu „Studencki Design”, zorganizowaliśmy na Politechnice Krakowskiej podsumowanie naszych wspólnych działań. Wręczyliśmy certyfikaty uczestnictwa z podpisami prorektora ds. nauki prof. dr. hab. inż. Dariusza Bogdała oraz prezes INTECH PK Izabelą Paluch. Oprócz uczestniczek tworzących trzy zespoły projektowe, takim certyfikatem wyróżniliśmy mgr. sztuki Michała Maciukewicza z Laboratorium Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Doceniliśmy jego nadzór naukowy nad realizacją koncepcji wzorniczych przygotowanych przez zespoły studencki. Dołączamy dwa zdjęcia z wydarzenia. Na pierwszym z nich zobaczycie zespół Outline w składzie Kamila Kotnis, Paulina Krajewska, Magdalena Kaleta. Drugie zdjęcie to zespół Decorta (Klaudia Mika, Julia Mroczkowska, Joanna Staniszewska) oraz zespół O2Plast (Paula Sikora, Angelika Walas, Karolina Wysocka).