Obejrzyjcie Dzień Wynalazków 2021

Tegoroczna edycja Dnia Wynalazków Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy odbyła się w przestrzeni on-line. Przez dwa tygodnie razem z Działem Promocji PK publikowaliśmy w internecie filmy przybliżające innowacyjne rozwiązania powstające na poszczególnych wydziałach naszej uczelni. W ramach podsumowania flagowego wydarzenia Politechniki z punktu widzenia upowszechniania osiągnięć naukowców, zebraliśmy dla Was wszystkie filmy. Oto one:

film z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 


Dzień Wynalazków 2021

Wracamy z naszym flagowym wydarzeniem, służącym promocji innowacyjnych rozwiązań autorstwa naukowców z Politechniki Krakowskiej.

Od 4 października na Facebooku INTECH PK oraz Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki będziemy prezentować filmy z poszczególnymi rozwiązaniami.

Wśród rozwiązań, które zostaną zaprezentowane, znajdą się m.in.: implant wspomagający regenerację tkanki kostnej, sposób wytwarzania ekologicznych kosmetyków, zastosowanie druku 3D w budownictwie jednorodzinnym, wynalazek ułatwiający produkcję miodu oraz elektroniczna proteza dłoni.

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Promocji PK.

Za realizację wydarzenia ze strony INTECH PK odpowiada Izabela Paluch oraz Krzysztof Oleksy


INTECH PK partnerem miesiąca w Klastrze LifeScience

Dzięki życzliwości koleżanek i kolegów z Klastra LifeScience, przez cały sierpień będziemy dzielić się z Wami artykułami o naszej działalności właśnie w obszarze life science. Serię tekstów rozpoczynamy od krótkiego przedstawienia naszej spółki oraz od zdefiniowania tego, czym się zajmujemy – i jak nam to wychodzi. 

Przeczytajcie artykuł o działalności Izabeli Paluch oraz Krzysztofa Oleksego z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Następnie polecamy Wam trzy artykuły, w których w przystępny sposób opisujemy starannie wybrane rozwiązania life science z poszczególnych wydziałów Politechniki Krakowskiej:


Jak działa Porozumienie Spółek Celowych?

INTECH PK jest jednym z partnerów tworzących ogólnopolskie Porozumienie Spółek Celowych. W ramach strategicznego podsumowania dotychczasowych działań, razem z pozostałymi spółkami przeprowadziliśmy pogłębioną kwerendę naszych wszystkich aktywności. Zachęcamy do zerknięcia na przygotowaną przez nas grafikę, która mówi wiele o skali działalności PSC. My osobiście chcemy zwrócić Waszą uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, PSC coraz bardziej się rozkręca, co przynosi korzyść polskiej nauce. Po drugie, poszczególne spółki celowe tworzące PSC coraz częściej realizują projekty wspólnie, zawiązując grupy spółek.


Sympatyczna uroczystość na koniec „Studenckiego Designu”

Na zakończenie realizowanego wspólnie z producentem stolarki otworowej firmą OKNOPLAST projektu „Studencki Design”, zorganizowaliśmy na Politechnice Krakowskiej podsumowanie naszych wspólnych działań. Wręczyliśmy certyfikaty uczestnictwa z podpisami prorektora ds. nauki prof. dr. hab. inż. Dariusza Bogdała oraz prezes INTECH PK Izabelą Paluch. Oprócz uczestniczek tworzących trzy zespoły projektowe, takim certyfikatem wyróżniliśmy mgr. sztuki Michała Maciukewicza z Laboratorium Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Doceniliśmy jego nadzór naukowy nad realizacją koncepcji wzorniczych przygotowanych przez zespoły studencki. Dołączamy dwa zdjęcia z wydarzenia. Na pierwszym z nich zobaczycie zespół Outline w składzie Kamila Kotnis, Paulina Krajewska, Magdalena Kaleta. Drugie zdjęcie to zespół Decorta (Klaudia Mika, Julia Mroczkowska, Joanna Staniszewska) oraz zespół O2Plast (Paula Sikora, Angelika Walas, Karolina Wysocka).


Szkolenie dot. oceny potencjału komercyjnego technologii

Krzysztof Oleksy zrealizował dla pracowników Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki szkolenie pn. „Ocena technologii w oparciu o metodę Quicklook”. Było to kolejne ze szkoleniowych wydarzeń przeprowadzonych przez zespół INTECH PK w zakresie komercjalizacji technologii.

 

 


Warsztaty dla uczestników konkursu KOKOS

Izabela Paluch przeprowadziła szkolenia on-line „Komercjalizacja wiedzy i transfer technologii oraz ekosystem współpracy nauka-biznes z uwzględnieniem roli akademickich start-upów” dla studentek i studentów.
KOKOS to skrót od KOnkurs KOnstrukcji Studenckich. Jest to projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, działające przy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie im. Stanisława Staszica w Krakowie. Fundamentalną ideą konkursu jest wyłonienie najzdolniejszych studentów, mających nieszablonowe pomysły, a także wprowadzeniu ich w środowisko młodych przedsiębiorców. 
Patronem konkursu jest Rektor Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, prof. Andrzej Białkiewicz. INTECH PK jest partnerem konkursu.

Szkolenia dla kadry Politechniki Krakowskiej

Izabela Paluch, prezes INTECH PK, dzieliła się swoją wiedzą z pracownikami Politechniki Krakowskiej. Szkolenia prowadzone w ramach Inkubatora Innowacyjności 4.0 pt. „Komercjalizacja wiedzy i transfer technologii – planowanie prac B+R pod kątem współpracy z otoczeniem gospodarczym” odbyły się 10 oraz 18 marca. Upowszechnianie wiedzy oraz wsparcie w podnoszeniu swoich kwalifikacji to jedna z kluczowych działalności INTECH PK.

 

 
 

Ekspercko o Design Thinking

Krzysztof Oleksy jest cenionym ekspertem z obszaru Design Thinking. Swoją renomę zbudował na podstawie wielu zrealizowanych warsztatów i sesji kreatywnych, opartych właśnie o tę metodę. Na zaproszenie Kraków Miastem Startupów Krzysztof wystąpił w podcaście ChatWithKMS. W ciekawej, rzeczowej rozmowie podzielił się swoją wiedzą na temat specyfiki Design Thinking oraz możliwości, jakie daje ta metoda przy pracach nad rozwiązywaniem m.in. biznesowych case studies. 

Zachęcamy Was do obejrzenia rozmowy Krzysztofa Oleksego – znajdziecie ją tutaj. Dziękujemy ekipie Kraków Miastem Startupów za zaproszenie i sympatyczną współpracę.