Nasi partnerzy w walce z epidemią

We wcześniejszym wpisie przedstawiliśmy Wam imponującą listę inicjatyw podejmowanych przez społeczność Politechniki Krakowskiej w walce z koronawirusem. Tym razem chcemy zwrócić Waszą uwagę na podobne starania, inicjowane przez partnerów INTECH PK. Czytaj więcej


Wielkanocne życzenia

Świątecznych dni pełnych spokoju i zdrowia, budującego optymizmu oraz wiary, że dobro zawsze zwycięża.
Radosnego Alleluja!
Izabela Paluch & Krzysztof Oleksy
INTECH PK Sp. z o.o.

 


Praca w trybie zdalnym

W związku z koniecznością podjęcia działań zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz kierując się dobrem naszych partnerów, w okresie od 16 marca do 31 marca pracownicy INTECH PK będą wykonywać pracę w trybie zdalnym na zasadach „home office”.
Praca biura INTECH PK odbywać się będzie poprzez kontakt z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej i telefonicznej, natomiast terminy spotkań będą ustalane indywidualnie z klientami i pracownikami uczelni.

Obraz: Free-Photos z Pixabay

 

 


AquaBeeTech – innowacje dla pszczelarzy

Politechnika Krakowska może pochwalić się kolejną spółką technologiczną. To AquaBeeTech, której innowacyjna oferta skierowana jest do małych pasiek. Właścicieli firmy w procesie jej zakładania wspierali specjaliści z INTECH PK.

Udziałowcami firmy są naukowcy z Wydziału Mechanicznego PK dr inż. Marcin Malec i dr inż. Marcin Morawski. W założeniu spółki partnerowała im Izabela Paluch, prezes INTECH PK. Umowę założycielską podpisano w dniu 24 lutego 2020 r. Czytaj więcej


Demo Day „Zbuduj swój startup”

Zachęcamy Was do uczestnictwa w Demo Day podsumowującym III edycję warsztatów „Zbuduj swój start-up”.

Obejrzycie 12 pitchów, pieczołowicie przygotowanych przez zespoły innowatorów wywodzących się z pięciu krakowskich uczelni. Wśród nich nie braknie oczywiście młodych twórców z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki​

Wydarzenie organizowane jest przez INNOAGH Sp. z o.o.​ Odbędzie się ono w środę 22.01.2020 r. w sali konferencyjnej (lustrzanej) na pierwszym piętrze w budynku Hotelu POLONEZ (siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Krakus) – ul. Reymonta 15

Rejestracja obowiązkowa, dlatego koniecznie odwiedźcie oficjalną stronę wydarzenia i dopełnijcie wszelkich formalności.


Demo Day Innowacji

Zapraszamy do udziału w Demo Day Innowacji – czyli wydarzenia, podczas których 38 zespołów zaprezentuje efekty swoich prac prowadzonych w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego​. Swoje kreatywne pomysły i zaskakujące świeżością technologie pokażą teamy badawcze reprezentujące aż pięć krakowskich uczelni.

Tematyka prezentowanych technologii jest bardzo zróżnicowana: od wykorzystania narzędzi cyfrowych w działalności muzealnej, poprzez nowe materiały, żywność i rolnictwo oraz ochronę środowiska naturalnego, aż po nowe terapie i leki.

Demo Day Innowacji odbędzie się już 20 lutego w Auditorium Maximum UJ.

Tutaj znajdziecie formularz rejestracyjny oraz wszystkie informacje nt. wydarzenia.


Wracamy z Life Science Open Space 2019

Na tegorocznej konferencji Life Science Open Space 2019 we współpracy z Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprezentowaliśmy ofertę naszej uczelni, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w zakresie life science. Promowaliśmy także technologie rozwijane w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0.
Wzięliśmy również udział w inspirujących prelekcjach i wykładach. Czas spędzony na konferencji wykorzystaliśmy także na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami tego spotkania.
Organizatorem LSOS’19 jest Klaster LifeScience Kraków. Czytaj więcej


Izabela Paluch ekspertką w Shesnnovation Academy

Prezes INTECH PK Izabela Paluch swoją specjalistyczną wiedzą wesprze założycielki start-upów, innowatorki oraz business women uczestniczące w programie mentoringowym Shesnnovation Academy.

Izabela Paluch jest w doborowym gronie. Wśród mentorek programu są menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm (np. Dominika Bettman, CEO w Siemens Polska, Krystyna Boczkowska, b. CEO firmy Bosch, Grażyna Piotrowska Oliwa, CEO w Virgin Mobile), założycielki firm (np. Martyna Sztaba, założycielka i CEO Syntoil), a także naukowczynie (np. Agnieszka Sobczak-Kupiec z Politechniki Krakowskiej).


Wracamy z konferencji JPEE’19

Dziś na Politechnice Krakowskiej zakończyła się dwudniowa konferencja JPEE’19, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Mogliście spotkać nas na stoisku, gdzie promowaliśmy projekty w obszarze komercjalizacji oraz innowacji.

W samej konferencji brało udział liczne grono uczestników: przedsiębiorcy, naukowcy i przedstawiciele uczelni, gmin i samorządów. Obecność tak wielu środowisk stwarzała szanse na nawiązanie inspirujących znajomości – z czego oczywiście korzystaliśmy. Czytaj więcej