Venture Day 2016 – rekomendujemy!

Zapraszamy do udziału w Venture Day 2016, wydarzeniu łączącym pomysłodawców z inwestorami. Błyskawiczne i pełne treści spotkania odbywają się w formule speed dating. Ci innowatorzy, którzy zjawią się z najciekawszymi pomysłami i przedstawią je w najatrakcyjniejszy sposób, mogą liczyć na strategiczne wsparcie od doświadczonych i poważnych graczy.
Venture Day 2016 odbędą się w Gdańsku (17-18 listopada) oraz Warszawie (1 grudnia).
Więcej szczegółów na stronie organizatora oraz na Facebooku.


Porozumienie z Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie

Z przyjemnością informujemy, że zawarliśmy porozumienie o współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w zakresie realizacji przedsięwzięć projektowych, szkoleniowych i inicjatyw o charakterze biznesowym, naukowym i społecznym. Przypominamy, że pierwsze wspólne działania mamy już za sobą. Wraz z zespołem IPH w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji przeprowadziliśmy szkolenia dla małopolskich przedsiębiorców z zakresu design thinking.


FlexAndRobust Systems na łamach WNP.PL

Z przyjemnością informujemy, że w poczytnym serwisie WNP.PL ukazał się artykuł poświęcony naszemu spin-off’owi – firmie FlexAndRobust Systems. W swoim tekście, prezes firmy dr hab. inż. Arkadiusz Kwiecień przybliża bogactwo możliwości oferowanych przez polimerowe złącza podatne w zakresie ochrony budynków przed kataklizmami i klęskami żywiołowymi. Przypominamy, że że FlexAndRobust Systems to spółka technologiczna działająca w oparciu o udzieloną przez Politechnikę Krakowską licencję, której warunki zostały wypracowane przez zespół INTECH PK sp. z o.o. (udziałowca w FlexAndRobust Systems) oraz Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Opracowana na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej metoda pozwala na wzmocnienie konstrukcji remontowanych budynków, które uległy zniszczeniu np. wskutek trzęsienia ziemi. Dzięki temu, że złącza skutecznie redukują naprężenia w materiałach kruchych, zwiększa się wytrzymałość całej remontowanej konstrukcji. Ich niezwykłe właściwości zostały potwierdzone w serii badań terenowych.


caseLAB – warsztaty design thinking dla Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji INTECH PK wspólnie z Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie zorganizował warsztaty „Design thinking dla przedsiębiorstw”. Warsztaty te zrealizowane były zgodnie z autorskim programem INTECH PK pod nazwą „caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk”. Zakłada on pracę nad rozwiązaniami powstałymi na Politechnice Krakowskiej, które mogą zostać przekształcone w produkty lub usługi rynkowe. Czytaj więcej


Umowa licencyjna z FlexAndRobust Systems podpisana!

Z dumą donosimy, że wczoraj Prorektor ds. Nauki Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Tatara podpisał umowę licencyjną z powołaną w czerwcu tego roku spółką technologiczną z udziałem INTECH PK o nazwie FlexAndRobust Systems sp. z o.o. Czytaj więcej


Design thinking: szkolenia z krakowską Izbą Przemysłowo-Handlową

Wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani wykorzystaniem w swojej działalności narzędzi design thinking w celu poprawy jakości oferowanych produktów i usług oraz wypracowaniem innowacyjnych rozwiązań rynkowych w ramach pracy w zespołach interdyscyplinarnych, powinni wziąć udział w naszych darmowych warsztatach. Organizujemy je we współpracy z krakowską Izbą Przemysłowo-Handlową 18 października (wtorek) w siedzibie IPH w Krakowie przy ul. Floriańskiej 3. Start punktualnie o godz. 9.00.

Czytaj więcej