Komercjalizacja na fali: cykl audycji radiowych INTECH PK oraz Radia Nowinki

Jak innowacyjny pomysł przekuć w działającą z powodzeniem spółkę technologiczną? Podpowiedzi udzielą eksperci INTECH PK, którzy we współpracy z Radiem Nowinki przygotowali 5-odcinkową audycję „Spin-off, czyli 5 kroków do komercjalizacji”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

„Wspólnie z całym zespołem INTECH PK przygotowaliśmy scenariusze poszczególnych odcinków tak, by w jak najprzystępniejszy sposób opowiedzieć o komercjalizacji” – tak Krzysztof Oleksy, wiceprezes INTECH PK, wyjaśnia podstawowy cel serii. „Co istotne, wykorzystaliśmy do tego swoją praktyczną wiedzę, opartą na ponad dwuletnim doświadczeniu we wspieraniu naukowców oraz wynalazców w obszarze zakładania spółek technologicznych. INTECH PK ma na swoim koncie już dwa powołane spin-offy: Alsitech oraz FlexAndRobust Systems.” Oba powstały na bazie pomysłów naukowców Politechniki Krakowskiej. Zespół INTECH PK uczestniczył także w procesie bezpośredniej komercjalizacji.

Plusy takiej audycji dostrzega również redaktor Nowinek, Bartłomiej Krystyński. „Z radością przyjęliśmy propozycję INTECH PK wspólnego zrealizowania cyklu audycji. Sporą część słuchaczy Radia Nowinki stanowią studenci i pracownicy Politechniki Krakowskiej, a więc osoby dla których prezentowane treści mogą być bardzo przydatne. W trakcie realizacji projektu bardzo zależało nam na dotarciu z przekazem do wszystkich zainteresowanych tematem komercjalizacji. Staraliśmy się wyważyć sposób opowiadania, nie nadużywać żargonu biznesowego i dokładnie tłumaczyć pojęcia. Myślę, że udało się ten cel osiągnąć. Czekamy teraz na ocenę słuchaczy.”

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu: „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

loga_projektowe