Umowa licencyjna z FlexAndRobust Systems podpisana!

Z dumą donosimy, że wczoraj Prorektor ds. Nauki Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Tatara podpisał umowę licencyjną z powołaną w czerwcu tego roku spółką technologiczną z udziałem INTECH PK o nazwie FlexAndRobust Systems sp. z o.o.
FlexAndRobust Systems będzie wdrażać opracowaną przez naukowców PK technologię polimerowych złącz podatnych. Twórcami tego nowatorskiego rozwiązania są m.in. dr hab. inż. Arkadiusz Kwiecień prof. PK oraz dr inż. Bogusław Zając z Wydziału Inżynierii Lądowej.
Opracowana na WIL metoda pozwala na wzmocnienie konstrukcji remontowanych budynków, które uległy zniszczeniu np. wskutek trzęsienia ziemi. Służy ona do przenoszenia obciążeń przy dużych deformacjach.
Dzięki temu, że złącza skutecznie redukują naprężenia w materiałach kruchych, zwiększa się wytrzymałość całej remontowanej konstrukcji. Ich niezwykłe właściwości zostały potwierdzone w serii badań terenowych.

fars1_pk

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu: „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o. – efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

loga_projektowe