Life Science Open Space Online Week’20

Zapraszamy do udziału w Life Science Open Space Online Week’20!
To wydarzenie organizowane przez nasz Klaster LifeScience Kraków – nasz, bo jesteśmy jego członkami.
Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 23 listopada i potrwa przez cały tydzień. Każdego dnia przewidziane są sesje tematyczne w MODULE WSPÓŁPRACA. Na każdą sesję złożą się prezentacje dotyczące możliwości współpracy w projektach, przedsięwzięciach oraz innych interdyscyplinarnych działaniach w następujących ścieżkach tematycznych:
– Personalised Medicine,
– Digital Health,
– COVID-19,
– Bioeconomy,
– Healthy Food,
– Life Science StartUp Scene,
– Life Science Business Development,
– Career in Life Science.
Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą spotkania B2B w MODULE PARTNERINGOWYM, które można umawiać poprzez system matchmakingowy. Ponadto każdy zarejestrowany uczestnik może stworzyć profil swojej firmy i zaprezentować swoją ofertę w MODULE MARKETPLACE.
Wszystkie informacje o Forum, odbywającym się w formule Digital Event, znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.


Szkolenia w Akademii LifeScience StartUp

Izabela Paluch oraz Krzysztof Oleksy byli ekspertami Akademii LifeScience StartUp. Zespół INTECH PK podzielił się swoją wiedzą i doświadczenie z obszarów kluczowych w rozwoju oraz zarządzania młodą spółką.
Dzięki podpowiedziom Izabeli Paluch, założyciele i pracownicy startupów mogli dowiedzieć, jak najlepiej przetransformować dobry pomysł na jeszcze lepsze rynkowe rozwiązanie. Krzysztof Oleksy z kolei radził, jak i skąd pozyskać fundusze na rozwój startupu.
Ze specjalistami INTECH PK można się było spotkać podczas darmowych webinariów.
Akademia LifeScience StartUp to inicjatywa Klaster LifeScience Kraków.


INTECH PK partnerem w Poli Tomorrow

Zostaliśmy partnerem w projekcie Poli Tomorrow. To wspólna inicjatywa Design Thinking Institute oraz firmy produkcyjnej Poli. Wspólnie z organizatorami projektu, będziemy poszukiwać, wspierać i pomagać w tworzeniu nowych biznesów powiązanych technologicznie z firmą Poli.

Główna idea wsparcia Poli Tomorrow powstała w oparciu o treści publikacji Blanda i Osterwaldera „Testing Business Ideas”. Zgodnie z metodą design thinking, pierwszy etap prac to sprawdzanie i modyfikowanie założeń związanych z tzw. desirability, tworzenie hipotez,  planów prototypów i testów, które pozwolą dowiedzieć się czy użytkownicy tak naprawdę potrzebują danego produktu czy usługi. Tak „przepracowane” projekty przejdą do kolejnych etapów, czyli testów technologicznych w środowisku firmy Poli, a potem pozostanie już tylko sam biznes:).

Aby zgłosić się do projektu, należy wysłać swoją aplikację za pomocą oficjalnej strony inicjatywy.  Czytaj więcej


Szkolenie z komercjalizacji

Realizując misję „dzielimy się wiedzą i doświadczeniem” eksperci z INTECH PK, Izabela Paluch i Krzysztof Oleksy, przeprowadzili w piątek szkolenie z komercjalizacji dla zespołu studentów realizującego projekt w ramach FutureLab PK.
FutureLab PK to jednostka Politechniki Krakowskiej, z przestrzenią co-workingową, warsztatową, szkoleniową i rekreacyjną, gdzie studenci i doktoranci mogą realizować swoje innowacyjne pomysły.