Na 240. urodzinach USA

Na osobiste zaproszenie U.S. Consulate General in Krakow gościliśmy na uroczystych obchodach 240. urodzinach USA. Z wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w jak zawsze perfekcyjnie zorganizowanym wydarzeniu. Nasze gratulacje dla Ambasadora Paula Jonesa oraz pozostałych osób odpowiedzialnych za imprezę. Z przyjemnością spotkaliśmy się też z naszymi licznymi znajomymi, w tym m.in. silną reprezentacją Top 500 Innovators, która zjechała do Krakowa niemal z całego kraju.


I FORUM Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych

Swoją ekspercką wiedzą oraz zawodowymi doświadczeniami dzieliliśmy się podczas I Forum Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych. Było to istotne wydarzenie, choćby ze względu na udział przedstawicieli rządu RP, odpowiedzialnych za kreowanie warunków sprzyjających rozwojowi takich podmiotów jak INTECH PK. Wierzymy, że opinie oraz rekomendacje prezentowane przez spółki celowe z całego kraju przyczynią się do poprawy skuteczności naszej działalności.


INTECH PK na Impact’16

Impact’16, jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowo-naukowych organizowanych w Polsce w tym roku, posłużyło nam do nawiązania nowych zawodowych relacji, a także do wymiany doświadczeń w obszarze komercjalizacji i wspieraniu akademickiej przedsiębiorczości. Przeprowadziliśmy również szereg rozmów z partnerami z obszarów nauka-biznes-gospodarka.


Kolejna spółka technologiczna z udziałem INTECH PK

FlexAndRobust Systems – tak nazywa się nowa spółka technologiczna typu spin-off, założona z udziałem INTECH PK. Wykorzystaliśmy nasze doświadczenie zdobyte przy powoływaniu Alsitechu, pierwszego w historii Politechniki Krakowskiej spin-offu. Dzięki niemu, a także dzięki zaangażowaniu całego zespołu doprowadziliśmy kolejny projekt do końca. Przygotowywany przez nas przez wiele miesięcy model biznesowy zaowocował w postaci nowej spółki technologicznej.

Obszarem działalności FARS są polimerowe złącza podatne – nowatorskie rozwiązanie autorstwa dra hab. inż. prof. PK Arkadiusza Kwietnia oraz dra inż. Bogusława Zająca z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Złącza służą do wzmocnienia konstrukcji remontowanych budynków, które uległy zniszczeniu np. wskutek trzęsienia ziemi. Złącza te pozwalają na przenoszenie obciążeń przy dużych deformacjach. Dzięki temu, że złącza skutecznie redukują naprężenia w materiałach kruchych, zwiększa się wytrzymałość całej remontowanej konstrukcji. Ich niezwykłe właściwości zostały potwierdzone w serii badań terenowych.