Wracamy z konferencji JPEE’19

Dziś na Politechnice Krakowskiej zakończyła się dwudniowa konferencja JPEE’19, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Mogliście spotkać nas na stoisku, gdzie promowaliśmy projekty w obszarze komercjalizacji oraz innowacji.

W samej konferencji brało udział liczne grono uczestników: przedsiębiorcy, naukowcy i przedstawiciele uczelni, gmin i samorządów. Obecność tak wielu środowisk stwarzała szanse na nawiązanie inspirujących znajomości – z czego oczywiście korzystaliśmy.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs „Innowacje w budownictwie energooszczędnym kluczem sukcesu”, w którego kapitule zasiadała Izabela Paluch. Kapituła, pod przewodnictwem prorektora ds nauki prof. Tadeusza Tatary, wyłoniła laureatów w 3 kategoriach. Jedną z tych kategorii była „Innowacje w świecie nauki”, gdzie 2 z 3 nagrów powędrowały do naukowców, z którymi mamy przyjemność bezpośednio współpracować.

Oto lista laureatów w kategorii naukowej:

  1. Otwartokomórkowe pianki poliuretanowo-poliizocyjanurowe (PUR-PIR) do zastosowań termoizolacyjnych na poddasza otrzymane z udziałem modyfikowanego oleju posmażalniczego. Politechnika Krakowska, prof. A. Prociak, dr inż. M. Kurańska
  2. Zintegrowany system ocieplania budynku i podgrzewu powietrza wentylacyjnego. dr inż T. Steidl Politechnika Śląska
  3. Kotew izolacyjna do mocowania okładzin elewacyjnych budynków. A. Byrdy, T. Majka, K. Pielichowski, Politechnika Krakowska

A oto zwycięzcy wśród najbardziej innowacyjnych samorządów:

  1. Słomniki
  2. Skawina
  3. Wolbrom

oraz wyróżnienie dla Rabki

W kategorii biznes:

  1. Aktywna izolacja budynków. BT&SONS KFT
  2. Opracowanie innowacyjnej technologii budownictwa modułowego, prefabrykowanego na bazie drewna. PALETTENWERK
  3. Fotowoltaiczna szyba z powłoką na bazie kropek kwantowych. ML System

 

sdr

dav

dav

dav