Debata otwarta: Klub Biznesu Absolwentów PK

18 kwietnia organizujemy debatę otwartą: Klub Biznesu Absolwentów PK.

W gronie wychowanków Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki reprezentujących biznes i gospodarkę (w tym przemysł i finanse) chcemy odpowiedzieć na pytanie: jaką wartość biznesową, inwestycyjną, czy też rozwojową możemy dostarczyć sobie, jako przedsiębiorcy, inwestorzy, właściciele firm, członkowie zarządów spółek prywatnych i publicznych, właściciele startupów i innowatorzy, a co najważniejsze absolwenci PK.

Na spotkaniu spróbujemy odpowiedzieć na trzy pytania:

  1. WHY? Dlaczego/czy warto to zrobić oraz jaką wartość dodaną może dać swoim członkom Klub Biznesu Absolwentów PK?
  2. HOW? Jak zbudować i rozwijać Klub, jakie zasoby są potrzebne, żeby nie był jedynie ideą, ale stał się rzeczywistą platformą współpracy i korzyści?
  3. WHAT? Co trzeba zrobić operacyjnie, jakie formalne kroki należy podjąć, żeby Klub mógł realizować założone cele? Kto może się zaangażować w rozwój Klubu?

Będzie to pierwsze w historii naszej Alma Mater spotkanie, którego celem jest zbadanie, czy absolwenci PK widzą wartość we wspieraniu swojego rozwoju, jego skalowaniu, aranżowaniu wspólnych projektów, oferowaniu sobie wysokiej jakości usług, budowaniu biznesowych i inwestycyjnych relacji, czy angażowaniu swoich zasobów w rozwój młodych firm i startupów.
Debata to punkt wyjścia w rozmowie, której efekty przedstawimy władzom uczelni w postaci rekomendacji – czy warto i jakie działania należy podjąć, aby przy Politechnice Krakowskiej, wzorem najlepszych światowych uczelni, powstał Klub Biznesu Absolwentów PK.

PANELIŚCI:

  • dr inż. Aleksandra Burczyk, Dyrektor Biura Jakości Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Przewodnicząca Rady Nadzorczej Centralnego Laboratorium Pomiarowo–Badawczego sp. z o.o. (GK JSW S.A.); członkini Rady Uczelni PK
  • Stefan Życzkowski, właściciel ASTOR – Technology meets People
  • Albert Opoka, Senior Partner Phinance S.A.
  • Piotr Polończyk, prezes Zarządu Stalion sp. z o.o.

 

ORGANIZATORZY DEBATY – POMYSŁODAWCY KLUBU BIZNESU ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ:

  • Izabela Paluch, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej, Prezes Zarządu Intech PK Sp. z o. o., Przewodnicząca Rady Nadzorczej South Poland Cleantech Cluster
  • Sławomir Olejnik, CEO Fundacji Polska Innowacyjna & Founder Deep Tech CEE Summit
  • Marcin Styrna, Członek Rady Uczelni PK, Co-founder & CEO BotBox Sp. z o.o. –
  • Paweł Domino, Prezes Zarządu Fundacja Politechniki Krakowskiej Krakowskiej

Więcej szczegółów o wydarzeniu znajdziecie tutaj.


Zapraszamy na Demo Day Innowacji 4.0!

 Technologie pięciu krakowskich uczelni w jednym miejscu. Wykład uznanego mówcy. Speed dating z twórcami obiecujących technologii.  Tak w największym skrócie można opisać zaplanowany na 9 marca Demo Day Innowacji 4.0, na który zapraszamy Was razem z Centrum Transferu Technologii – Politechnika Krakowska oraz Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele aż 66 zespołów badawczych (z czego 20 realizowanych przez naukowców PK!) które dzięki wsparciu finansowemu projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” przygotowały swoje technologie do wdrożenia.

Reprezentujesz przemysł albo środowisko venture? Umów się na indywidualne spotkanie z Twórcami rozwiązań. Skorzystaj z Bazy Innowacji i zarezerwuj swój termin spotkania


Zorganizowaliśmy spotkanie Spółek Celowych

19 stycznia 2023 r. na Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej odbyło się spotkanie prezesów i przedstawicieli spółek celowych zrzeszonych w ramach ogólnopolskiego Porozumienia Spółek Celowych (PSC). Mieliśmy przyjemność być organizatorami tego wydarzenia.

 W trakcie spotkania omawiano zagadnienia dotyczące prawnych i organizacyjnych aspektów funkcjonowania spółek w świetle bieżących zmian w KSH, roli spółek celowych i możliwości realizacji wspólnych projektów służących naszym uczelniom. Czytaj więcej


Szkolimy przyszłych elektryków

Podczas XXIII Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka mieliśmy ogromną przyjemność poprowadzić warsztaty „Jak prowadzić pracę naukowe, aby spełnić oczekiwania rynku?

Warsztaty miały mocno praktyczny wymiar. Zależało nam, aby ich uczestnicy nie tylko dowiedzieli się, ale i nauczyli się, jak w swoich pracach naukowych dopasować się do rynkowych trendów. Cieszymy się, że jako INTECH PK mogliśmy być częścią tak ważnego wydarzenia jak Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka. Z przyjemnością patrzyliśmy na zapał uczestników warsztatów – i już dziś trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy oraz udane komercjalizacje. Dziękujemy WIEiK PK oraz wydziałowym kołom naukowym za współpracę przy organizacji warsztatów.
Za merytoryczne przygotowanie i poprowadzenie warsztatów odpowiadali Izabela Paluch oraz Krzysztof Oleksy.


Tak wspieramy politechniczne spin-offy

W najnowszym numerze „Naszej Politechniki” przeczytacie przygotowany przez nas tekst, w którym opisujemy autorski model wsparcia politechnicznej przedsiębiorczości. A dokładniej, przedstawiliśmy Wam historię powstania i rynkowego startu BCPOWER, młodej technologicznej spółki z obszaru energoelektroniki. Mieliśmy przyjemność wspierać jej founderów w zakładaniu firmy i wchodzeniu na rynek. 

Po całość tekstu zapraszamy Was tutaj.

Na zdjęciu: spotkanie twórców BCPOWER z władzami uczelni; na zdjęciu (od lewej): Dariusz Cholewa, Dariusz Borkowski, prorektor Dariusz Bogdał, prezes Izabela Paluch, dziekan Maciej Sułowicz.

Ze zbiorów INTECH PK

 


Warsztaty z Krzysztofem Oleksym

Krzysztof Oleksy, nasz specjalista ds. transferu technologii, poprowadzi warsztat „Ocena potencjału innowacyjnego technologii oraz jej wartości rynkowej”. Spotkanie jest przeznaczone dla absolwentów i uczestników projektu Innovation Coach.

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy związanej z weryfikacją i ewaluacją portfela projektów B+R pod kątem ich komercjalizacji.

Program warsztatu obejmuje:

  • wprowadzenie do tematyki oceny rynkowej technologii
  • omówienie metodologii, narzędzi oraz poszczególnych etapów ewaluacji
  • praktyczne zastosowania – przykładowe case’y
  • analiza przypadku
  • dyskusja, pytania i odpowiedzi, podsumowanie szkolenia

Obejrzyjcie Dzień Wynalazków 2021

Tegoroczna edycja Dnia Wynalazków Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy odbyła się w przestrzeni on-line. Przez dwa tygodnie razem z Działem Promocji PK publikowaliśmy w internecie filmy przybliżające innowacyjne rozwiązania powstające na poszczególnych wydziałach naszej uczelni. W ramach podsumowania flagowego wydarzenia Politechniki z punktu widzenia upowszechniania osiągnięć naukowców, zebraliśmy dla Was wszystkie filmy. Oto one:

film z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej

film z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 


Dzień Wynalazków 2021

Wracamy z naszym flagowym wydarzeniem, służącym promocji innowacyjnych rozwiązań autorstwa naukowców z Politechniki Krakowskiej.

Od 4 października na Facebooku INTECH PK oraz Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki będziemy prezentować filmy z poszczególnymi rozwiązaniami.

Wśród rozwiązań, które zostaną zaprezentowane, znajdą się m.in.: implant wspomagający regenerację tkanki kostnej, sposób wytwarzania ekologicznych kosmetyków, zastosowanie druku 3D w budownictwie jednorodzinnym, wynalazek ułatwiający produkcję miodu oraz elektroniczna proteza dłoni.

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Promocji PK.

Za realizację wydarzenia ze strony INTECH PK odpowiada Izabela Paluch oraz Krzysztof Oleksy


INTECH PK partnerem miesiąca w Klastrze LifeScience

Dzięki życzliwości koleżanek i kolegów z Klastra LifeScience, przez cały sierpień będziemy dzielić się z Wami artykułami o naszej działalności właśnie w obszarze life science. Serię tekstów rozpoczynamy od krótkiego przedstawienia naszej spółki oraz od zdefiniowania tego, czym się zajmujemy – i jak nam to wychodzi. 

Przeczytajcie artykuł o działalności Izabeli Paluch oraz Krzysztofa Oleksego z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Następnie polecamy Wam trzy artykuły, w których w przystępny sposób opisujemy starannie wybrane rozwiązania life science z poszczególnych wydziałów Politechniki Krakowskiej:


Jak działa Porozumienie Spółek Celowych?

INTECH PK jest jednym z partnerów tworzących ogólnopolskie Porozumienie Spółek Celowych. W ramach strategicznego podsumowania dotychczasowych działań, razem z pozostałymi spółkami przeprowadziliśmy pogłębioną kwerendę naszych wszystkich aktywności. Zachęcamy do zerknięcia na przygotowaną przez nas grafikę, która mówi wiele o skali działalności PSC. My osobiście chcemy zwrócić Waszą uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, PSC coraz bardziej się rozkręca, co przynosi korzyść polskiej nauce. Po drugie, poszczególne spółki celowe tworzące PSC coraz częściej realizują projekty wspólnie, zawiązując grupy spółek.